ברוכים הבאים לדימדיקו - שיער נולד מחדש


1-800-66-55-44    1-800-66-55-44    

השתלות שיער – כל מה שרציתם לדעת

השתלות שיער,השתלת שיער

השתלות שיער מבוצעות כבר עשרות שנים כטיפול אולטימטיבי בהתקרחות. לאחרונה יש פרסומים רבים להשתלות המבוצעות בטורקיה במחירים נוחים במיוחד, אך לפני שמבצעים צעד שכזה כדאי לתת את הדעת על מספר נושאים חשובים:

מה היא השתלת שיער?

השתלת שיער הינה תהליך מיקרו כירורגי אשר במהלכו מעבירים שיערות מאזור בראש בו השיער בריא ועמיד בפני התקרחות גנטית (השיער בצדדים והעורף), לאזור מקריח (האזור המושתל). תחום השתלות השיער עבר מהפכה משמעותית בשנת 2002 לאחר שרופא אוסטרלי בשם ד"ר וודס המציא את שיטת הfue (follicular unit extraction) כאשר הבשורה הגדולה בשיטה היא באופן שבו קוצרים את השיער מהאזור התורם ללא תפרים וצלקות לנאריות ,ובנוסף הרופא יכול לברור את זקיקי השיער הבריאים והגדולים ביותר מהאזור התורם ובכך להגדיל משמעותית את אחוזי הצמיחה של השיער המושתל.

האם אני מועמד מתאים להשתלת שיער?

הרעיון המרכזי של השתלת שיער הוא לשחזר את השיערות שנשרו ולא ניתנות לשיקום. השתלת שיער אינה מונעת את המשך איבוד השיער באזורים שלא טופלו ולכן מומלץ לעשות השתלה מגיל 30 ומעלה, היות ובגיל צעיר יותר קצב איבוד השיער הוא מהיר מאוד ולכן לאחר זמן קצר יהיה צורך לבצע עוד השתלה – מה שלא תמיד אפשרי בגלל שהאזור הוא משאב מוגבל.

בנוסף, תנאי הכרחי להשתלה הוא קיום איזור תורם בריא ומלא בשיער שיאפשר לכסות מבחינה איכותית ומספרית את החלקים הקרחים וגם את האזורים שבהם המטופל אמור להקריח בעתיד.

השתלת שיער: האם זה "זבנג וגמרנו"?

בשונה מהנהוג לחשוב, השתלת שיער אינה "זבנג וגמרנו". משלב ההשתלה ועד התוצאה סופית עוברת תקופה של 8 חודשים עד שנה: כ 3 שבועות לאחר ההשתלה השיער המושתל נושר מהקרקפת בגלל דחייה של הגוף ולאחר 3 חודשים הוא מתחיל לצמוח בחזרה, בכל חודש מתחילות לצמוח בממוצע 15% מהשיערות המושתלות.

חשוב לדעת שבמקרים רבים תהליך ההתקרחות ממשיך לאחר ההשתלה וכדי למנוע את הצורך בשתלה נוספת בעתיד, מומלץ לטפל בתהליך ההתקרחות ועצירת הנשירה לאחר התאוששות השיער מההשתלה.

מהם הסיכונים בהשתלת שיער?

פגיעה בשיער הבריא כתוצאה מהטראומה לקרקפת (שוק לוס).
מראה לא טבעי – עקב השתלה בכיווני צמיחה הפוכים.
פלאגים (חורים בקרקפת) שמהם יוצאות השיערות המושתלות כתוצאה מטכניקה לא נכונה של ביצוע החורים באזור הנתרם – מקנה מראה בובתי ולא טבעי.
צלקות באזור התורם כתוצאה מהוצאה לא נכונה של זקיקים.
מראה לא טבעי כתוצאה מצפיפות נמוכה מידי של השיער המושתל.
אחוזי צמיחה נמוכים של השיער המושתל.
בגלל סיכונים אלו חשוב מאד לבחור במשתיל שיער איכותי ולא לבחור את המשתיל על פי המחיר… אחרת יש סכנה אמיתית להישאר קרחים מכאן ומכאן!

מה הדרך הנכונה לבחור משתיל שיער?

בחירת משתיל שיער צריכה בראש ובראשונה להתבצע על סמך נסיונו והכשרתו של אותו רופא. כמו כן חשוב לראות תיק עבודות מסודר ומומלץ גם לפגוש מטופלים אשר ביצעו השתלה אצל אותו רופא. חשוב מאוד שרופא יבצע את ההשתלה ולא אחים או טכנאים כפי שנהוג בחלק מהקליניקות. יתרה מכך, ישנן קליניקות גדולות עם מספר רופאים, במקרה זה חשוב לבדוק את הרופא שיבצע את ההשתלה ולא להסתפק במוניטין של הקליניקה או הרופא הבכיר בה.

נקודה נוספת: השתלת שיער איכותית עולה לא מעט כסף לכן קליניקות זולות צריכות להדליק נורה אדומה.

כיצד מודדים איכות השתלת שיער?

המדדים לאיכות השתלת שיער הם: מראה טבעי,כיוון צמיחה וזוית נכונה של השיער המושתל, צפיפות שמתאימה לצפיפות של שאר הקרקפת ושמירה על האזור התורם ללא סימנים, דלילות מיוחדת או צלקות.

השתלת שיער ו"הריג'ן קלאסיק" – מתחרים או משלימים?

השתלת שיער מומלצת לאיזורים קירחים או במצב התקרחות מתקדם מאד, לעומת זאת הריג'ן קלאסיק נועד לטפל בבעיית ההתקרחות ואף לשקם באופן חלקי שיער שהתנוון (אך איננו מיועד לקרחת או שיער דליל מאד), כך שהריג'ן קלאסיק והשתלת שיער ממש משלימים אחד את השני!

לסובלים מהקרחה בשלבים ראשוניים ושלבי ביניים, מומלץ מאוד לטפל בתהליך בעזרת היריג'ן קלאסיק – בכדי למנוע את הצורך בהשתלה בעתיד.

לאלו ש"איחרו את הרכבת" ועליהם לבצע השתלה, כדי להגיע להשתלה במצב המוכן ביותר – לשקם את השיער והקרקפת בעזרת היריג'ן קלאסיק במשך חצי שנה לפני ביצוע השתלת השיער.

לאחר סיום שיקום השיער מההשתלה, ובהתאם להמלצת המשתיל, רצוי להמשיך את השימוש בהריג'ן קלאסיק בכדי למנוע את המשך התנוונות השיער.

כתבה זו נכתבה לאור השאלות הרבות שמופנות אלינו בנושא וכשירות לציבור, חברת דימדיקו איננה בעלת עניין בנושא ההשתלות, אין היא מבצעת השתלות ואין היא מתווכת בין לקוחות למשתילים.